Skip to main content

Kuru Ciltler İçin Sağlıklı Görünen Bir Cilde Sahip Olma

NEUTROGENA® ile Kuru Ciltler İçin Sağlıklı Bir Cilde Sahip Olma

Sağlıklı ve güzel bir cildin anahtarı

Güzel bir cilt, her şeyden önce sağlıklı görünen bir cilt anlamına gelir.

Kadınların %40'ı, su içmenin nemli bir cilde sahip olmak için atmaları gereken ilk adım olduğunu düşünüyor, oysa %85'i beslenmenin önemini yeterince dikkate almıyor*. Cildinize iyi bakabilmek için, kendinize iyi bakmalısınız ve böylece cildinizin sağlığınızı yansıtmasını sağlamalısınız.  Su içmek, sağlıklı bir diyet ve spor yapmak, sağlıklı görünen ve ışıltılı bir cilde kavuşmanızda atacağın en basit adımlar.

*Kaynak Google Tüketici Anketi

Bununla birlikte, güzel ve sağlıklı bir cildin sırrı aynı zamanda, nazik ve cildinize uygun bakım ürünleri kullanmaktan geçiyor.

Sağlıklı görünen, güzel bir cilt için güzellik ve cilt bakımı adımları:

Cildimizi güneşten koruyoruz, çünkü güneşin zararlı ışınlarını engelleyerek erken yaşlanma belirtilerini geciktirmek istiyoruz.  Gelecekteki güneş hasarının etkilerini önlemek için şimdiden harekete geçiyoruz.  Nemsiz kalmış cilt de benzer bir bakım gerektiriyor.

Nemsiz cildinize bugün bakım yapmaya başlarsanız, yoğun yaşam tarzımızın ve hava kirliliği gibi olumsuz çevresel etkilerin sonuçlarını azaltarak, ilk çizgi ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilirsiniz.

Nemsiz cilt, susuz kalmış cilt anlamına gelir ve gün boyunca sürekli nemlendirmeye ihtiyaç duyar. Nemsizlikle mücadele etmek için, cildin susuzluğunu gideren hiyalüronik asit ve diğer nemlendirici bileşenlere sahip kremler kullanmanızı öneriyoruz. Hiyalüronik asit, kendi ağırlığının 1,000 katına kadar su tutabilen etkin bir bileşen ve bu özelliği nedeniyle, cilt bariyerinin bütünlüğünü korumaya yardımcı olarak uzun  süreli nemlendirme sağlıyor. Sonuç olarak, cilt daha pürüzsüz, daha esnek ve gözle görünür şekilde daha dirençli hale geliyor.  Cildin nem düzeyini artırmak için, uygun bir günlük güzellik ve cilt bakım rutini uygulamanızı şiddetle tavsiye ederiz. Asya gelenekleri, günümüzde, cilt bakımında birden çok ürünün kat kat uygulanması trendi (güzellik rutininize çok sayıda adımın eklenmesi sanatı) ile yeniden hayat buldu. Bu titiz güzellik ritüeli sağlıklı bir cilt için ve özellikle de nemsiz ciltler için çok faydalı.

Nemsiz kalmış cildinize bakım yapmak için şu 3 basit adımı keşfedin:

1. Makyajınızı çıkarın:

İlk adım olarak, cildinizdeki makyajı etkili şekilde çıkarmanız çok önemli.  Cildinizi yormayan nazik bir temizlik için, daima cilt tipinize uygun yumuşak ve nemlendirici ürünler seçin. Sıvı dokuları seviyorsanız, cilde zarar vermeyen, cilt tipinize uygun bir miseler su tercih edebilirsiniz.  Miseler su, sabah kullanmak için idealdir.  Daha kıvamlı bir dokuyu tercih ediyorsanız, maskara gibi suya dayanıklı makyajı derinlemesine temizlemek için süt kıvamında makyaj temizleyicileri tercih edin.  Burada vurgulamak istediğimiz önemli bir nokta var: Makyaj yapmadıysanız bile, makyaj çıkarıcı kullanmanız günlük bakımınızın çok temel bir adımıdır.  Böylece cildinizdeki kiri ve hava kirliliğinden kaynaklı partikülleri temizlemiş olursunuz.

2. Yüz Temizleme

Güzellik ve cilt bakımı rutininizin ikinci adımı olarak, cildinizin mat görünmesine neden olan şeylerden arındırılması, artıkların, makyaj kalıntılarının ve aşırı sebumun giderilmesi için, cildinizi temizlemeniz gerekir.  Ferahlamış ve dokunduğunuzda esnekliğini hissedebileceğiniz bir cilt için, cilt üzerinde kalıntı bırakmayan nazik ve nemlendirici bir temizleyici seçin.

3. Cildinizi Nemlendirin

Son olarak, nemlendirme adımını tamamlamalısınız, nemlendiriciler sağlıklı görünen ve ışıltılı bir cilde kavuşmanızın anahtarıdır.  Cilt tipinize uygun, yağsız bir nemlendirici seçerek cildinizi her gün nemlendirmeyi unutmayın.  Hafif bir nemlendirme için, jel dokulu nemlendiricileri tercih edin.  Nemlendiricinizin cildinize daha iyi nüfuz etmesi için, cildinizi temizledikten sonra nemlendiriciyi dairesel hareketlerle günde iki defa yüzünüze ve boynunuza uygulayın.

Cilt Tipinize En Uygun Nemlendiriciyi Seçmek

Cilt tipinize uygun nemlendiriciyi seçin.

Etkili sivilce karşıtı rutinlerin şaşırtıcı sırları.