Skip to main content

Cilt Bakım Rutininize neden ‘zerdeçal’ eklemeniz gerekiyor?

Şehrin yeni cilt bakımı içeriği 2020'de çok daha fazla önem kazanacak. Aslında, bu içerik yepyeni bir Neutrogena® koleksiyonunda bile olabilir… Siz sormadan önce, biz söyleyelim: Hiyaluronik asit değil, C vitamini de değil. Zerdeçaldan söz ediyoruz - işte sebebi:

image5.jpg

Zerdeçalın Bilinen Faydaları
 
Zerdeçal, körili yemeklere eklediğimiz bir baharattan çok daha fazlasıdır. Diyetinize dahil edildiğindeki faydalarıyla sınırlı kalmaz, aynı zamanda cilt bakım rutininize dahil edildiğinde de cilt sağlığınıza faydaları vardır. Zerdeçal, zencefil ile aynı ailedendir. Antioksidan, antibakteriyel ve antienflamatuar özellikler dahil olmak üzere çoğu özelliği ortaktır. Zerdeçal, doğal bir ağrı kesici olduğuna inanılır, ayrıca beslenmenize dahil edildiğinde sindirimi destekeleyebilecek bir bitkidir.
 
 
Zerdeçalın Cilt Bakımında Faydaları
Zerdeçalın cilde uygulanmasının birçok faydası bulunur. Stresli cildi yatıştırma özelliği ile bilinen zerdeçal,lekelenmeye yatkın ciltler için etkili bir cilt bakım bileşenidir.
 
Diyetinizde zerdeçala daha fazla yer verebilir misiniz?
Köri, diyetinize zerdeçal eklemek söz konusu olduğunda en kolay seçimdir; ancak baharatları kullanmanın başka birçok yolu vardır.
 

image4.jpg

 
Örneğin; kavrulmuş sebze yemeklerinize, sebze çorbalarına biraz serpilebilir veya  smoothielerinize bile bir tutam ekleyebilirsiniz. Ayrıca zerdeçallı latteler ve zerdeçal çayı da giderek popüler hale geliyor. Zerdeçalın belirgin lezzetinin bir hayranı değilseniz, faydalarını deneyimlemek için başka takviyeler de kullanabilirsiniz.
Cilt Bakımı Rutininizde Zerdeçal Nasıl Kullanılır?
Zerdeçal, doğal antibakteriyel ve antienflamatuar özellikleri sayesinde özellikle sivilcelenmeye ve lekelenmeye eğilimli ciltler için faydalı olduğu bilinmektedir.. Zerdeçal temizleme ve eksfoliasyon özellikleri ile daha düzgün ve daha net görünümlü bir cilt için kullanıldığı bilinmektedir. bu nedenle zerdeçal içeren temizleyiciler, nemlendiriciler, makyaj temizleyicileri ve tonikleri cilt bakım rutininize eklemek için harika seçeneklerdir.
Bunların hepsini Neutrogena® ’nın yeni serisi olan Soothing Clear’da bulacaksınız!
 

Cilt tipinizeen uygun nemlendiriciyinasıl seçeneğinihemen öğren!