Skip to main content

Cilt Tipinize En Uygun Nemlendiriciyi Seçmek

Cilt Tipinize En Uygun Nemlendiriciyi Seçmek

Cildiniz için en iyi nemlendiriciyi bulmaya çalışırken kafanız karışıyor olabilir.  Tek bir nemlendiriciye mi ihtiyacınız var? Yoksa birkaç nemlendiriciye mi? Günlük kullanım için SPF içeren bir nemlendirici mi kullanmalısınız, yoksa normal bir gündüz kreminin üzerine mi güneş koruyucu uygulamalısınız? Gece kremine başlamak için en doğru yaş hangisi?

Uzmanlar, zaman içinde cilt sağlığının desteklenmesi (ve yaşlanma belirtilerinin azaltılması) için pürüzsüz ve iyi beslenmiş bir cildin çok önemli olduğunu biliyor ve bu nedenle, hem cilt bakım rutininize hem de cildinizin özel ihtiyaçlarına uygun seçenekler hazırlıyor.

Peki nemlendirme yolculuğuna nereden başlamalıyız? NeutrogenaⓇ’nemlendirici uzmanları, ilk adım olarak cilt tipini ve ihtiyaçlarını değerlendirmenin önemli olduğunu vurguluyor: Cilt tipinizi tanımanız, kuru mu, hassas mı, normal mi, karma mı, yoksa akne eğilimli veya olgun mu olduğunu bilmelisiniz.

Geleneksel nemlendiriciler yağlı olabilir ve cildin yumuşak hissedilmesini sağlamak ve su kaybını önlemek için bir koruyucu kalkan gibi cildin üstünde kalabilir.  Bu tür nemlendiriciler nemi içeride tutmaya ve cildi dış etkilerden korumaya yardımcı olsalar da, yeni nesil nemlendiriciler cilde nüfuz eder ve cildi içerden dışarıya derinlemesine nemlendirerek, cildin ışıltısını ve esnekliğini daha uzun süre koruyabilirler.

Neutrogena® Hydro Boost serisi bir çok cilt tipi için nemlendirme sağlamak üzere tasarlanmıştır.  Hydro Boost Parfümsüz Jel Krem, narin cilde yönelik ultra besleyici özelliği ile, hassas veya kuru cilt tipleri için idealdir. 

Karma veya sivilceye yatkın cilt tipleri için ise, derinlemesine nemlendirme sağlayan, cilt üzerinde hiç kalıntı bırakmayan Hydro Boost Water Jel öneriyoruz.  Güne başlamadan nemlendiricinin üzerine geniş spektrumlu ve en az SPF 15 veya tercihen daha yüksek bir güneş koruyucu kullandığınız sürece, Hydro Boost gibi çok amaçlı bir nemlendirici hem gündüz hem de gece kullanılabilir. 

artdet_16.jpg

Cilt Tipinize En Uygun Nemlendiriciyi Seçmek

Yılın hangi döneminde olduğunuza bağlı olarak, çok kuru cilt tiplerinde Neutrogena® Deep Moisture gibi, cildi içerden nemlendiren ve soğuk havalarda dış etkenlere karşı koruma sağlayan bir nemlendirici tercih edebilirsiniz.

Hangi nemlendiriciyi seçerseniz seçin, neye ihtiyaç duyduğunuza karar verirken, bu iki şeyi aklınızda tutmayı unutmayın:  Gündüz nemlendiricisi/SPF, cildinizi dış etkenlere karşı korumak içindir, gece bakımları için cildin günlük hayatta kaçınılmaz olarak yaşadığı nem kaybı ve hasara karşı kendini toparlamasına yardımcı olur. 

Cilt Tipinize Göre Uygun Tonik Nasıl Kullanılır

Etkili sivilce karşıtı rutinlerin şaşırtıcı sırları.