Skip to main content

Sağlıklı Görünen Bir Cilt İçin Hiyarlüronik Asidin Yararları

Sağlıklı Görünen Bir Cilt İçin Hiyalüronik Asidin Yararları

Cildiniz vücudunuzun koruyucu örtüsüdür; cildiniz sağlıklı olduğunda, su ve sağlıklı yağlar gibi iyi bileşenleri vücudunuzun içinde, bakteri ve kir gibi kötü bileşenleri ise dışarda tutar.

Ne yazık ki, cilt bariyeri veya cildin korunmasını sağlayan cilt yüzeyindeki yağların dengesi, doğal yaşlanma süreci veya cilde sert gelen ürünler nedeniyle zarar görebilir.  Cilt bariyeri zarar gördüğünde, cilt suyu daha çabuk kaybeder ve böylece sağlıklı ve genç görünen bir cilt deyince aklımıza gelen pürüzsüzlük ve dolgunluk kaybı meydana gelir.

Bu kaybı, iyi bir nemlendirici ile telafi edebileceğinizi düşünüyorsanız, kısmen haklı olduğunuzu söyleyebiliriz.

Çünkü, geleneksel nemlendiriciler cildin yüzeyinde kalarak, cildi su kaybına karşı koruyan bir kalkan oluştururlar.  Nemi ciltte tutmaya ve cildi dış etkenlere karşı korumaya yardımcı olmalarına rağmen, geleneksel bileşenler cilde nüfuz edemez, cildi gerçekten onarıp doyuramaz.

Neutrogena araştırmacıları, bu soruna yanıt verebilmek üzere, tam olarak nasıl işlediğini, nasıl daha iyi korunabileceğini ve geliştirilebileceğini anlamak amacıyla insan cildini incelediler.  Bu inceleme sonucunda, cildin bariyerini hedefleyerek, içerden dışarı nem sağlayan yeni nemlendirici ailesi Hydro Boost serisini geliştirdiler.

artdet_31.jpg

Sağlıklı Görünen Bir Cilt İçin Hiyalüronik Asidin Yararları

Hedefimiz, cilt bariyerini nemlendirmek ve en iyi şekilde çalışmasını sağlamak. Hydro Boost®, bu hedefe, cildin daha etkin su tutmasına yardımcı olacak şekilde, cilt bariyerindeki lipidleri desteklemeye yardımcı olur.

Hydro Boost® serisindeki en önemli bileşen olan hiyalüronik asit, ciltte doğal olarak bulunan ve kendi ağırlığının 1,000 katına kadar su tutabilen bir madde. Cilt ile uyumlu olacak, cilde hızla nüfuz eden, geride ağır bir kalıntı bırakmayan bir ürün formüle edilmesi tasarlandı.  Sonuç olarak, daha keyifli ve etkili bir nemlendirme deneyimi sağlandı.

artdet_30_4.4.2.jpg

Sağlıklı Görünen Bir Cilt İçin Hiyalüronik Asidin Yararları

Bu ürün yetişkinler için her yaş aralığında ve her cilt tipi için kullanılabilir. Ayrıca yaşlanma belirtileri başlamadan önce onları önlemeye çalışan kadınlar için çok uygundur.  Cilt bariyeri onarıldığında ve nemi daha iyi tutmaya başladığında, cilt daha dolgun, daha ışıltılı olur ve günlük hayatın stresine karşı daha dirençli hale gelir.

Cilt Tipinize En Uygun Nemlendiriciyi Seçmek

Cilt tipinize uygun nemlendiriciyi seçin.

Etkili sivilce karşıtı rutinlerin şaşırtıcı sırları.