Skip to main content

Hassas Ciltler İçin En İyi Gündüz Cilt Bakımı Rutini Nasıl Bulunur

Ciltler İçin En İyi Gündüz Cilt Bakımı Rutini Nasıl Bulunur

Nasıl ki, kahvaltı seçiminiz o günkü fiziksel durumunuzu etkiliyorsa, sabah yaptığınız cilt bakımı da, özellikle hassas bir cildiniz varsa, cildinizin gün boyu nasıl davranacağını belirleyecektir.

Neutrogena araştırmacılarına göre, hassas ciltler, sıcaklık ve hava kirliliği gibi her türlü stres kaynağından kolayca etkilenebilir.  Hafif düzeyde tahriş edici maddelere maruz kalmaya dirençli normal cildin aksine, hassas ciltte savunma mekanizması daha zayıftır. Başka bir deyişle, doğru şekilde temizleme, nemlendirme ve geniş spektrumlu ve SPF değeri en az 30 olan bir güneş koruyucu ile yapılan bakım, hassas cildin güne hazırlanması ve gün içinde korunması için çok önemlidir.

Dolayısıyla, cildinizin hemen her şeye tepki gösterdiğini ve cildinizi yatıştırmak için denemediğiniz çözüm kalmadığını düşünüyorsanız, bu hassas cilt ipuçları ve ürün önerilerini gözden geçirmenizi öneriyoruz:

1. Temizleme: Her cilt bakım rutini iyi bir ürün ve temizleme işlemi ile başlar. Daha sonra uyguladığınız her ürün cildinizin ne kadar temiz ve cilt bariyerinizin ne kadar sağlıklı olduğuna bağlı olarak etki gösterecektir.  NeutrogenaⓇ uzmanları, nazik, pH'ı dengeli bir temizleyicinin, hassas cildi kurutmadan temizlemek için en önemli adım olduğunu söylüyor.

Sabah cilt bakım rutininizi sadeleştirmeye çalışın, sadece çok gerekli olduğunu düşündüğünüz ürünleri kullanın. Bir peeling veya tonik kullanabilirsiniz: ancak hassas ciltler için, sadece doğru ürün cildinizi temiz ve rahat hissetmenize yetmelidir. 

2. Nemlendirin: Hassas ciltler için en iyi nemlendirici çok ağır olmayan, ancak yatıştırıcı ve nemlendirici özellikte bir ürün olmalıdır. Geleneksel nemlendiriciler yağlı olabilir ve cildinizin daha yumuşak ve esnek görünmesi için cilt yüzeyinde bir tabaka oluşturabilir.

artdet_2.jpg

Hassas Ciltler İçin En İyi Gündüz Cilt Bakımı Rutini Nasıl Bulunur

Neutrogena® Hydro Boost Jel Vücut Kremi içten dışa nem sağlamak ve cilt bariyerini onarmak üzere tasarlanmıştır. Bu NeutrogenaⓇ yeniliği, yoğun nemlendirme yapmanıza yardımcı olur, ve böylece cildiniz daha uzun süre esnek kalır.

Ayrıca, pek çok sentetik parfüm bileşeni hassas ciltleri irite edebileceğinden, parfümsüz nazik formülü cildiniz için iyi bir seçim olacaktır.

3. Güneş Koruma: Cildinizi nemlendirdikten sonra, güneş koruyucu uygulayın.  En az SPF 30 bir güneş koruyucu ürün kullanmanızı öneriyoruz.  Günlük UV koruması, erken yaşlanmanın, cilt hasarının ve cilt kanserinin önlenmesi için önemlidir, ancak hassas ciltler kimyasal güneş koruyucu bileşenlere tepki verebilir.

Cildinizi doğru şekilde temizledikten, nemlendirdikten ve UV hasarına karşı koruyucu uyguladıktan sonra, hassas cildinizin artık günün stresine ve yoğunluğuna hazır olduğundan emin olabilirsiniz.

Cilt Tipinize En Uygun Nemlendiriciyi Seçmek

Cilt tipinize uygun nemlendiriciyi seçin.

Etkili sivilce karşıtı rutinlerin şaşırtıcı sırları.