Skip to main content

Makyajınızı Nasıl Çıkarmalısınız

Makyajınızı Çıkarmanın En İyi Yolu

Güne başlarken veya gece dışarı çıkarken makyaj yapmak çok eğlenceli olsa da, günün sonunda makyajınızı çıkarmak, yüzünüzü temizlemek ve taze ve arınmış bir cilde kavuşmak gibisi yoktur.

Elbette, modern makyaj ürünleri daha uzun süre dayandığından, makyajınızı çıkarmak, basit ve kolay bir temizlik işleminden çok bir angaryaya dönüşebilir. Üstelik makyajınız suya dayanıklıysa, çıkarmanız daha da zordur!

Normal temizleyiciniz de tüm makyaj kalıntılarınızı temizlemek için yeterli olmayabilir. Makyaj temizleme ürünlerine ilişkin tercihler, bölgelere göre değişiklik göstermekte ve seçtiğiniz makyaj temizleme ürününün türü de kişisel tercihlerinizin ve cilt tipinizin yanı sıra temizlemek istediğiniz makyajın türüne bağlı. 

Neutrogena® uzmanları, her kadının cilt bakım ürünleri arasında, yağ bazlı ürünleri temizlemek için özel olarak hazırlanmış ve inatçı maskara ve göz kalemlerini kolayca çıkartabilecek özel bir göz makyajı temizleyicisi bulunmasını öneriyor. Bunun nedeni de, kimyasal olarak, yağın ancak başka bir yağ tarafından çözülebilmesi.

Makyajınızı Nasıl Çıkarmalısınız

 

Makyajınızı Nasıl Çıkarmalısınız

Yağlı veya sivilcelenmeye yatkın bir cildiniz varsa, yağ bazlı temizleyiciden sonra normal yüz temizleyiciniz ile yüzünüzü yıkayın ve yağ artıklarını temizleyin.

Makyajınız ağır, dayanıklı veya yağ bazlı değilse, yağ bazlı temizleyici yerine sadece bir makyaj temizleme mendili de kullanabilirsiniz. Makyaj temizleme mendilleri, makyaj temizlemeyi kolaylaştırıyor, çünkü mendilin yapısı temizleyici bileşenleri destekliyor ve böylece ruj ve göz makyajı kolayca çıkıyor.

Peki, makyaj temizleme mendillerinin en iyi tarafı ne mi? Çoğunun "durulama gerektirmiyor" olması. Böylece, yüzünüzü yatağınızda uzanırken bile temizlemenin konforunu yaşayabilirsiniz.

Makyaj temizleme çok önemli bir bakım adımı olmasına rağmen, pek çok kişi bu adımı ihmal edebiliyor. Bu kötü alışkanlık; gözeneklerin tıkanmasına, cilt iritasyonuna ve hatta erken yaşlanma belirtilerine neden olabiliyor.

Cilt Tipinize En Uygun Nemlendiriciyi Seçmek

Cilt tipinize uygun nemlendiriciyi seçin.

Etkili sivilce karşıtı rutinlerin şaşırtıcı sırları.